Někdy jdu spát až ve 2 ráno,
ale koláč vypadá tak, jak má

Olinka

Hraju si s každou malinou. Nabírám je pinzetou a kladu jednu vedle druhé ještě dlouho potom, co trouba dopeče. A když je nějaká malina moc malá nebo velká, otevřu novou krabičku a hledám dál.

Představuji si při tom tu chvíli, kdy koláč položíte na stůl a seběhnou se k němu vaši hosté. Ten okamžik, kdy si ho dají poprvé do pusy, zpozorní, začnou si celý svůj kousek znovu prohlížet a pak vám ho chválit.
Ať je to narozeninová oslava, firemní večírek, nebo jen větší návštěva.

Dlouho jsem si myslela, že kvůli tomu potřebuji vlastní kavárnu. Pak se ale ukázalo, že úplně stačí péct luxusní koláče. A tak vznikla Tartaletka.

Můžu vám jednu tartaletku rovnou upéct?

Chci koláč od Tartaletky

2014

Začalo to na faře v Nymburce

17. 5. 2014

Je 11 hodin a já stojím s krabicí jablečného páje na prvním Restaurant Day v rodném Nymburce. Jsem dost nervózní. Od mala jsem sice pekla s mamkou každou sobotu, ale nikdy jsem nic neprodávala.

Restaurant Day
Restaurant Day
17. 8. 2014

Tak obavy byly zbytečné. Už mám za sebou druhý Restaurant Day a lidem to vážně chutná. Teď naposled jsem ani nestihla pořádně vybalit. Zkusím péct koláče v Praze.

Restaurant Day
Restaurant Day
2015
19. 8. 2015

Prodala jsem první koláč na objednávku. Byl to dvojčokoládový koláč s malinami a pistáciemi pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR.

1. 10. 2015

Nějak se to rozkřiklo. Objednávek je čím dál víc a já sotva stíhám péct. Rozvážet po Praze už musí můj Kuba.

26. 10. 2015

Startuje spolupráce s první kavárnou.

2016
10. 6. 2016

Končím s prací v kanceláři a jdu naplno do Tartaletky. Je před námi první pečení na svatbu a také začínáme zásobovat další pražské kavárny.

Cukrárna Alchymista
25. 6. 2016

Vyrazili jsme prodávat na Apetit piknik a už po pár hodinách jsme neměli ani drobek. Náš bezinkový koláč se díky tomu dostal i do letního čísla časopisu Apetit.

Apetit piknik
Apetit piknik
Apetit piknik
Apetit piknik
8. 10. 2016

Jsem zase nervózní. Tentokrát však nemám v ruce koláč, ale klikátko a za sebou plátno. Stojím na START it! konferenci a Tartaletka je v programu uvedena jako success story. Za 18 měsíců jsme totiž prodali 313 koláčů a oslovily nás podniky jako cukrárna Alchymista nebo Kavárna, co hledá jméno.

15. 11. 2016

Právě jsem si převzala ocenění Podnikavá žena roku 2016.

Podnikavá žena roku 2016
2017
1. 1. 2017

Startuje první rok, kdy se mohu pečení věnovat od ledna do prosince zcela naplno. S Kubou máme plnou hlavu nápadů, které chceme zrealizovat do posledního drobku.

Zítra

Peču tartaletku pro vás :-)


Co vy na to? Vyberte si koláč